Catherine, vévodkyně z Cambridge

2. května 2011 v 11:57 |  Kate Middlenton
http://earsucker.com/wp-content/uploads/2011/04/kate-middleton-nervous.jpg

Catherine Elizabeth, vévodkyně z Cambridge (* 9. ledna 1982 Reading, Berkshire známá též jako Kate), rodným jménem Catherine Elizabeth Middletonová, je manželka prince Williama, vévody z Cambridge.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Narodila se v Readingu jako nejstarší dítě letušky Carol Elizabeth Middletonové (roz. Goldsmithové) a leteckého dispečera společnosti British Airways Michaela Francise Middletona. Má dva sourozence Philipu Charlottu (* 1983) a Jamese Williama (* 1987). Pokřtěna byla 20. června 1982 ve farním kostele sv. Ondřeje v Bradfieldu v hrabství Berkshire. Později navštěvovala jazykovou mateřskou školu v jordánskm Ammánu , kde její rodiče pracovali.
Po návratu zpět do West Berkshire v Británii studovala na internátní škole sv. Ondřeje ve vesnici Pangbourne v hrabství Berkshire a poté krátce na internátní škole Downe House. Ve studiích pokračovala na Marlborough College, kde studovala mj. chemii, biologii a umění, a na Univerzitě sv. Ondřeje ve Fire, kde se také seznámila s princem Williamem. Vystudovala dějiny umění, věnovala se i sportu, konkrétně tenisu, hokeji, dívčí košíkové a atletice. Před univerzitou studovala v britském institutu ve Florencii, účastnila se na programu Raleigh International v Chile a byla členkou posádky při Round the World Challenge v úžině Solent.
Po univerzitě pracovala ve společnosti jejích rodičů Party Pieces a v listopadu 2006 byla zaměstnána na částečný úvazek v módním domě Jigsaw jako asistentka nákupčího. V roce 2008 uvedla značku First Birthdays, značku pro děti u Party Pieces. Intenzivně se zajímá o dětskou módu, které by se v budoucnu chtěla věnovat naplno.
Ráda provozuje rekreační sporty, jako jsou turistika, tenis, plavání a plavba. Z kultury se věnuje fotografování a malování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama