Princ William a jeho žena Kate jsou teď manželé Mountbatten-Windsorovi

5. května 2011 v 7:18 |  Articles
Po obřadu zamířili novomanželé kočárem do Buckinghamského paláce. (29. dubna 2011)
Sňatkem s princem Williamem získala Catherine Middletonová nejen titul vévodkyně z Cambridge, ale i nové občanské příjmení. Jmenuje se teď Catherine Mountbatten-Windsorová.
Potomci královny Alžběty II. dědí královské příjmení Windsor a s ním i příjmení jejího manžela prince Philipa.
Občanská jména ale členové královské rodiny používají jen výjimečně, při formálních příležitostech. Princ William si ale může vybrat nové jméno, když se stane králem.
Jeho oficiálním oslovením je nyní Jeho královská výsost vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu a baron z Carrickfergusu.
Kate bude oslovována Její královská výsost vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu a baronka z Carrickfergusu.
Princ ovšem doufá, že se vyhne osudu posledního držitele titulu vévoda z Cambridge, který se stal obětí skandálu, když se oženil z lásky s neurozenou ženou.

Cambridge bylo horkým favoritem

V královské rodině je běžné, že panovník jejím členům nabízí nejméně jeden titul, když se vdávají a žení. Očekávalo se, že Williamovi královna nabídne vévodství a Cambridge bylo horkým favoritem. Mohl ale ještě být vévoda z Clarence či vévoda ze Sussexu.
Kdyby princ tituly odmítl, zůstal by Jeho královskou výsostí princem Williamem z Walesu. Ale jeho manželka by byla Jeho královská výsost princezna William z Walesu. Nemohla by být princezna Catherine, protože není princezna podle rodu.
Vévodství v Cambridge bylo vytvořeno v roce 1664 a poprvé bylo uděleno druhému synovi katolického krále Jakuba II. Ale titul v průběhu staletí čtyřikrát "vymřel", když jeho držitelé zemřeli bez dědiců.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama