Tituly a jména prince Williema

2. května 2011 v 15:04 |  Princ William
Soubor:Royal Coat of Arms of the United Kingdom.svgErb jeho rodu
  • od 21. června 1982 do 29. dubna 2011- Jeho královská výsost princ William z Walesuod
  • 29. dubna 2011- Jeho královská výsost vévoda z CambridgeOd roku 1960 všichni potomci královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipha užívají příjmení Mountbatten-Windsor, které kombinuje příjmení obou rodičů. Williamovo občanské jméno je tedy William Mountbatten-Windsor.
Jako součást královské tradice ale William užíval během studia příjmení "Wales". Jméno "Mountbatten-Windsor" se používá na zákonných dokumentech.

V budoucnosti

Pokud se jeho otec Charles Windsor stane králem, William automaticky zdědí titulyvévoda z Rothesay a vévoda z Cornwallu a je předpokládáno, že mu bude udělen i titul princ z Walesu jako prvnímu následníkovi trůnu, ale to není automatické. Delší dobu už se tak spekuluje o označení "následovník trůnu". Které patří zároveň Charlesovi a také Williamovi. Královna dosud v této věci nedala jasné slovo.

Královské jméno

Předpokládá se, že se William jednou stane králem. Jestliže se William rozhodne vzít si jako své královské jméno své první jméno, tak bude vládnout jako Vilém V. Kdyby chtěl být originálnější, dočkali bychom se Artura I. či II. nebo Filipa I. či II. nebo Ludvíka I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama